23.01.2020

ДПС погодилася з ТОВ «ФЕРРЕРО УКРАЇНА» та скасувала донарахування 3 млн. грн.

Дії Прокуратури України: бездіяльність Київ

Скарга на: Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (ОВПП)

Суть скарги: До Ради звернувся офіційний імпортер всесвітньо відомої готової кондитерської продукції компаній Групи FERRERO ТОВ «ФЕРРЕРО УКРАЇНА». Скаржник не погоджувався з висновками податкової перевірки, згідно з якими мав додатково сплатити близько 3 млн. грн. податків.

Податковий орган стверджував, що Скаржник занизив свої податкові зобов’язання з ПДВ та податку на прибуток. Зокрема, на думку податківців, Скаржнику надали рекламні послуги, які носили нереальний характер. Такі висновки податкова зробила на підставі перевірки, призначеної за результатами адміністративного оскарження податкових повідомлень-рішень. Принагідно зазначимо, що первісна податкова перевірка також була предметом розгляду Ради. В межах попереднього звернення Рада також підтримала позицію Скаржника. Тоді, погодившись із позицією Скаржника та Ради, ДФС скасувала податкові повідомлення-рішення, та все ж таки вирішила призначити повторну перевірку, яка для Скаржника закінчилася аналогічними нарахуваннями. 
Вже у другій скарзі Рада працювала із висновками, зробленими під час «повторної» перевірки. Нарахування податків на підставі висновків про нереальність господарських операцій є досить поширеною практикою податківців. 

Вжиті заходи: Вивчивши документи справи, Рада встановила, що не дивлячись на проведення додаткової перевірки, податківці так і не встановили бодай-яких нових порушень, які б не були попередньо спростовані Скаржником. Мусимо відзначити, що акт повторної перевірки здебільшого відтворював положення акту первісної перевірки. Під час розгляду Скарги відповідальний інспектор Ради наголосив на дотриманні принципу «належного адміністрування» відповідно до якого рішення державних органів мають бути максимально послідовними та передбачуваними для бізнесу. Крім того, Рада просила ДПС врахувати, що в процедурі адміноскарження обов’язок доказування покладається саме на контролюючий орган, а не на платника податків. 

Результат: За результатами розгляду справи ДПС погодилась із аргументами Скаржника, задовольнила скаргу підприємства та скасувала донарахування на суму близько 3 млн. грн. Скаржник подякував Раді за допомогу у вирішенні справи.
 

Наступний кейс: Знайшли крайнього