13306

14.01.2020

ДПС скасувала донарахування 66 млн. грн. міжнародній енергетичній компанії Shell

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Скарга на: Державна податкова служба України (ДПС)

Суть скарги: До Ради звернулося українське представництво міжнародної енергетичної компанії Shell, яка, зокрема, обслуговує мережу АЗС в Україні. Скаржник не погоджувався з результатами податкової перевірки, відповідно до яких він мав додатково сплатити 66 млн. грн.

Перевіривши діяльність підприємства, податковий орган дійшов висновку, що скаржник завищив від’ємне значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток на 56 млн. грн. та занизив податок на прибуток на суму понад 8 млн. грн. ДПС розцінив продаж пального підприємством низці контрагентів за допомогою смарт-карток нереальними операціями. На думку держоргану, у контрагентів не було достатньої кількості працівників, а також необхідної матеріально-технічної бази, транспортних засобів для зберігання та транспортування нафтопродуктів.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, Рада підтримала позицію підприємства. Інспектор письмово попросив ДПС всебічно та неупереджено розглянути звернення скаржника. На думку Ради, обставини справи вказували на те, що податкова намагалася притягнути скаржника до відповідальності за порушення, вчинені, ймовірно, не скаржником, а іншими суб‘єктами господарювання. Крім того, згідно з поясненнями скаржника, кримінальне провадження, у якому фігурували його контрагенти розпочали на підставі його власної заяви. Варто зауважити, що одразу після того, як підприємство повідомило про порушення правоохоронцям, воно припинило співпрацю з відповідними партнерами – ще у липні-серпні 2016 року.

Інспектор Ради взяв участь в адміністративному розгляді скарги підприємства в ДПС, де знову підтримав позиціє підприємства.

Результат: Податкова дослухалася до аргументів Ради та скасувала донарахування підприємству на суму 66 млн. грн. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: ДПС скасувала донарахування ІТ-компанії на суму майже 10 млн. грн.