02.04.2020

Банк уникнув повторної сплати податку на прибуток

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Одеська обл.

Скарга на: Офіс великих платників податків (ОВПП) Державної податкової служби України

Суть скарги: До Ради бізнес-омбудсмена зі скаргою на ОВПП звернувся український банк. Установа не погоджувалася з результатами перевірки, відповідно до яких вона мала сплатити додатково понад 1 млн. грн. податків.

Наприкінці 2018 року Скаржник придбав та приєднав інший банк та, відповідно, наслідував всі права та обов’язки останнього. Обидві установи сплатили податки за 2018 рік. Проте за результатами перевірки ОВПП дійшов висновку, що Скаржник занизив фінансовий результат до оподаткування та не сплатив податок на прибуток за приєднаний банк.

Вжиті заходи: Інспектор Ради ретельно дослідив матеріали скарги та податкової звітності скаржника. Рада визначила, що висновки ДПС про заниження фінансового результату до оподаткування не були вірними, оскільки вони не враховували, що відповідна частина фінансового результату відображалася у податковій декларації приєднаного банку за останній звітний період до приєднання. Ця установа, в свою чергу, належним чином сплатила всі необхідні податки. Залишення в силі податкового рішення призвело б до вимоги повторної сплати податку на прибуток.

Інспектор Ради взяв участь у розгляді матеріалів скарги в ДПС. Рада також письмово попросила податковий орган належно розглянути скаргу установи та врахувати її пропозиції.

Результат: Дослухавшись до аргументів Ради, ДПС скасувала рішення на користь скаржника. Підприємству вдалося уникнути подвійної сплати податку на прибуток. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Скасовано податкові донарахування запорізькому агропідприємству