26.11.2020

ДПС розблокувала податкову накладну компанії

Призупинення реєстрації податкових накладних Київ

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління ДПС в м. Києві (ГУ ДПС)

Суть cкарги:  Рада отримала скаргу від аграрної компанії з Києва через зупинку реєстрації податкової накладної підприємства. Після спроби зареєструвати накладну скаржнику повідомили, що  документ прийнято, проте реєстрацію зупинено. На думку податкової,  операція з поставки товару відповідала одному з критеріїв ризиковості  господарської операції. Щоб підтвердити реальність господарських операцій із постачання зерна, компанія надала копії документів та пояснення про специфіку роботи підприємства та взаємовідносини з контрагентами. Однак рішення податковий орган не змінив. Намагаючись з’ясувати причини блокування податкової накладної, підприємство звернулося до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспектор вивчив обставини справи та визнав скаргу обґрунтованою. Ситуація скаржника свідчила про порушення його законних інтересів держорганом. Враховуючи те, що скаржник надав податковій повний пакет документів для підтвердження реальності спірної господарської операції, Рада рекомендувала ДПС забезпечити всебічний розгляд скарги агрокомпанії та врахувати доводи, які свідчать про реальність операції. Інспектор Ради зауважив, що оскільки попередню податкову накладну в межах поставок по цьому ж договору зареєстрували без проблем,  мотиви дій податкової у даному випадку були незрозумілими.

Результат: ДПС дослухалась до рекомендацій Ради та зареєструвала податкову накладну агрокомпанії. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: ДПС відшкодувала судові витрати миколаївському підприємству