01.12.2020

ДПС відшкодувала судові витрати миколаївському підприємству

Податкові питання: Інші питання Миколаївська обл.

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), ГУ ДФС в Миколаївський області (ГУ ДФС)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена розглянула скаргу від миколаївського підприємства, що займається торгівлею сільськогосподарською технікою. Компанія скаржилася на те, що податковий орган не виконував судове рішення, пов’язане з реєстрацією податкових накладних. Відповідно до цього рішення, ГУ ДФС зареєструвала податкові накладні скаржника в день їх подання. Проте виконати ухвалу про стягнення судових витрат (судовий збір та правову допомогу адвоката) вона не погодилася. 
Після того, як рішення суду набрало законної сили, підприємство звернулося до органу примусового виконання — Державної казначейської служби. Казначейська служба відмовила відшкодувати кошти на судові витрати, посилаючись на введений мораторій на примусове стягнення коштів по сплаті судового збору і відшкодування витрат на адвокатів до 1 січня 2021 року. Водночас, згідно з позицією Державної казначейської служби, боржнику не заборонено виконувати рішення суду добровільно. Оскільки стягнути гроші з податкової скаржнику так і не вдалося, скаргу взяла в роботу команда Ради.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, Рада просила ДПС добровільно виконати рішення суду. У відповідь податкова запросила реквізити банківського рахунку компанії. Цікаво, що саме в цей час, Конституційний суд скасував мораторій на примусове стягнення коштів на судові витрати. Тому іншого виправдання діям податкової вже не існувало. 

Результат: ДПС виконала рішення суду та перерахувала кошти на судові витрати на рахунок скаржника. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Вихід з переліку ризикових є