Рада отримала скарги відразу від двох гравців FMCG-рітейлу зі схожим сценарієм розвитку подій.
Скарги стосувались неперерахування податковою службою реєстраційного ліміту по вантажним митним деклараціям, по яким було сплачено ПДВ. З травня 2022 року одна з компаній перебувала на спрощеній системі оподаткування як платник єдиного податку третьої групи за ставкою 2%. Під час перебування на спрощеній системі оподаткування компанія продовжувала імпортувати товари зі сплатою ПДВ.
У серпні 2023 року після того, як держава скасувала пільгові умови оподаткування, мережа супермаркетів повернулась на загальну систему оподаткування зі сплатою ПДВ.
Водночас компанія виявила, що реєстраційний ліміт на суму ПДВ, сплаченого за митними деклараціями, які оформлювались під час перебування на спрощеній системі, не відображений всупереч положень податкового законодавства, зокрема п.п. 9-1.2.1 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ.
Проаналізувавши законодавство, Рада підтвердила, що під час перебування на єдиному податку 3 групи за ставкою 2% сума реєстраційного ліміту, на яку компанія має право зареєструвати накладні, мала збільшитися.
Інша компанія не перебувала на спрощеній системі оподаткування, водночас, через технічні та комунікаційні причини до податкової служби не була передана інформація по 16 митних декларацій та аркушах коригування.
Рада винесла справи на розгляд Експертних груп з Державною податковою службою та Державною митною службою.
В результаті завдяки ефективній роботі Експертних груп за сприяння РБО податкова відобразила в СЕА ПДВ суму реєстраційного ліміту мережі супермаркетів у розмірі 21,6 млн. грн. по 112 митним деклараціям. Перерахували органи ДПС і реєстраційний ліміт гіпермаркету по другій скарзі на суму ПДВ 2,7 млн грн. по 16 вантажно-митним деклараціям.