14.03.2024

Сертифікат на експорт рибопродуктів та накладні на 1,5 млн. грн.: історія ТОВ «Альбакор»

Призупинення реєстрації податкових накладних Запорізька обл.

Одразу з двома скаргами до Ради бізнес-омбудсмена звернувся один з найбільших імпортерів риби та морепродуктів в Україні, який успішно експортує рибопродукти в ЄС та США – ТОВ «Альбакор» . 

Компанія отримала від Держпродспоживслужби в Запорізькій області відмову оформити сертифікат здоров’я для експорту рибопродуктів. Держпродспоживслужба повідомила, що їй нічого не відомо про виробничі  потужності компанії, а крім того зазначала, що остання ігнорувала її запити.

Водночас підприємство отримало проблеми й з податковою: Державна податкова служба не виконувала судове рішення щодо реєстрації податкової накладної на суму ПДВ 1,5 млн. грн. Така ситуація спонукала компанію просити Раду про допомогу, аби розблокувати свою діяльність та якомога скоріше відновити співпрацю з міжнародними партнерами.

Враховуючи, що протягом 2022-2023 рр. скарги бізнесу, пов’язані із затримкою у видачі або оформленні дозвільних документів, зокрема, саме з боку Запорізького управління Держпродспоживслужби, стали частішими і набули системності, в чому Рада мала змогу пересвідчитись на окремій зустрічі з підприємцями Запоріжжя, Рада звернулась до Держпродспоживслужби з листом та провела з її керівником особисту зустріч. РБО наголосила на тому, що через дії регіонального управління Держпродспоживслужби  без роботи могли залишитись тисячі працівників підприємства, а штучні перешкоди у видачі дозвільного сертифікату компанії, яка є відомим експортером рибопродуктів на світовому ринку, негативно впливає на імідж України. Крім того,  бізнес-омбудсмен виніс скаргу на опрацювання Комісії для розгляду проблемних питань у відносинах бізнесу з Державою при Президенті України. Паралельно відбулось засідання Експертної групи Ради та Державної податкової служби України, де було розглянуто питання невиконання судового рішення. 

Врешті-решт завдяки наполегливій комунікації РБО з державними органами у двох скаргах вдалося досягнути позитивних результатів: Управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області видало компанії сертифікат для експорту рибопродуктів, а ДПС виконала судове рішення щодо реєстрації накладної на суму ПДВ 1,5 млн.грн.

Примітка: Компанія надала дозвіл на розголошення назви у кейсі.

 

Наступний кейс: Довга боротьба за таблиці даних: історія одеської компанії