61895

24.12.2023

ДПС поновила компанії ліцензію на продаж пального

Податкові питання: Інші питання Київ

Податкова анулювала дистриб’ютору палива ліцензію на оптову торгівлю пальним через відсутність компанії за місцезнаходженням (як зазначалось у ліцензії).

Податківці не змогли провести перевірку, бо підприємство нібито було відсутнє за зазначеною адресою. Крім того, на момент перевірки були відсутні й керівники компанії.

Працюючи над скаргою, Рада з’ясувала, що у зв’язку з систематичними ракетними обстрілами, компанія перевела працівників на дистанційний режим роботи, що підтверджувалось документами. Разом з цим, підприємство надало податковій підтвердження щодо оренди офісу за адресою місцезнаходження, яка також містилась у Реєстрі об’єктів оподаткування. Водночас, під час перевірки податкова ніяк не зафіксувала факт “відсутності” підприємства на мультимедійні пристрої, що вимагається згідно закону, а сам акт та розпорядження про анулювання ліцензії відправила в найкоротші терміни та на іншу адресу по сусідству з офісом компанії.

Рада погодилась з тим, що під час перевірки податківці допустили ряд процесуальних порушень та звернулась листом до Державної податкової служби України (ДПС України). Рада наголосила, що рішення держорганів повинні бути співмірними до ситуації чи порушення, якщо таке допущено бізнесом. Рада взяла участь у відкритому розгляді скарги за участі скаржника та ДПС України. В результатів аргументи Ради були враховані. Податкова задовольнила скаргу компанії та поновила їй ліцензію на оптовий продаж пального.

 

 

 

 

 

 

 

Наступний кейс: Енергоатом повернув компанії пів мільйона гривень боргу