13548

21.07.2023

ДПС підтвердила право компанії на відшкодування 386 тис. грн ПДВ

Податкові питання: Затримка із поверненням ПДВ Одеська обл.

В своїй практиці Рада бізнес-омбудсмена має справу з випадками численних звернень бізнесу щодо недобросовісної поведінки державних органів. Ми ретельно опрацьовуємо кожну ситуацію, аби розібратись та допомогти врегулювати складнощі, що постають на шляху підприємців.

Цього разу розповімо історію групи агрокомпаній зі швейцарськими інвестиціями, яка неодноразово зверталась до бізнес-омбудсмена.

За результатами перевірки податкова встановила, що компанія нібито завищила суму бюджетного відшкодування на 386 тис.грн. Підприємство не погодилось з результатами податкової перевірки та успішно оскаржило її результати до суду. Однак податкова затягувала з відображенням інформації про узгодженість бюджетного відшкодування у відповідному реєстрі.

Розслідуючи справу компанії, РБО звернулась до відповідного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків та винесла скаргу на спільний розгляд експертної групи. Рада наголосила на тому, що згідно з Податковим кодексом, зазначену суму бюджетного відшкодування слід вважати узгодженою в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з дня визнання протиправним та/або скасування податкового повідомлення-рішення. 
Попереду нас чекали втішні новини — після засідання експертної групи за участі РБО податкова відобразила суму бюджетного відшкодування у 386 тис. грн. як узгоджену, а незабаром вказані кошти були перераховані на банківський рахунок платника податків.

Наступний кейс: ДПС прийняла декларацію компанії з податку на прибуток