13.12.2022

ДПС підтвердила право компанії на бюджетне відшкодування ПДВ

Дистриб’ютор продуктів харчування поскаржився до Ради бізнес-омбудсмена, що Головне Управління  ДПС (ГУ ДПС) у Волинській області зволікало з виконанням судового рішення та не вносило в реєстр дані про узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ.

Відомо, що податкова відмовила компанії у відшкодуванні ПДВ на суму майже 94 тис. грн. Суд визнав такі дії регіонального податкового органу протиправними та скасував відповідне повідомлення-рішення. Від початку причиною невиконання судового рішення була спроба податкового органу оскаржити рішення суду апеляційної інстанції (що набрало законної сили) в касаційному порядку. Згодом з’ясувалося, що вже і після відмови у відкритті касаційного провадження ГУ ДПС у Волинській області не могло внести дані в реєстр з технічних причин.

Аби допомогти заявнику, Рада винесла скаргу на розгляд Експертної групи з ДПС України. В результаті зустрічі ГУ ДПС у Волинській області повідомило про виконання судового рішення. Невдовзі заявник підтвердив факт внесення в реєстр даних про узгоджену суму бюджетного відшкодування ПДВ у розмірі 94 тис. грн.

Наступний кейс: Компанія не порушувала митних правил