13521

19.12.2022

Компанія не порушувала митних правил

До Ради бізнес-омбудсмена поскаржилось україно-бельгійське підприємство ТОВ «ОТС-УКРАЇНА». Підприємство є імпортером та виробником промислових клейких стрічок та було релоковане із Київської області під час активної фази бойових дій. Компанію турбувало те, що Львівська митниця під час митного оформлення виробничого обладнання безпідставно відкрила адміністративну справу про порушення митних правил проти її директора.

Протягом багатьох років підприємство імпортувало виробниче обладнання, так звані «сліттери», для нарізання рулонів клейких стрічок за одним і тим самим кодом УКТ ЗЕД. 

Проте останнього разу, на думку митниці, підприємство ніби-то умисно вказало в митній декларації невірний код УКТ ЗЕД, неправомірно намагаючись зменшити суму митних платежів. За таке порушення скаржнику загрожував штраф у розмірі 300% несплаченої суми митних платежів. 

Інспекторка РБО опрацювала матеріали звернення та дійшла висновку, що підприємство не порушувало митних правил, а всі документи скаржника містили правдиві відомості про товар. Зокрема, аби притягнути до відповідальності компанію, митниця мала довести повний склад адміністративного правопорушення, а саме що в декларації були вказані неправдиві дані з метою ухилення від сплати митних платежів.

У зверненні до Львівської митниці Рада наголосила на тому, що інформація про неправдиві відомості не підтверджуються складеними митницею документами, а навпаки — надані скаржником документи підтверджують правильність визначення коду УКТ ЗЕД.

Після втручання РБО Львівська митниця погодилась з тим, що компанія не порушувала митних правил та закрила справу.
 

Наступний кейс: ДПС скасувала штраф компанії