30.05.2016

Договір оренди земельної ділянки продовжено

Дії органів місцевого самоврядування та мерів: Виділення земельних ділянок Донецька обл.

Об’єкт скарги: Волноваська районна державна адміністрація

Суть скарги: Скаржник, велика компанія, яка спеціалізується на видобутку та обробці природних ресурсів, подала скаргу щодо необґрунтованої відмови подовжити договір оренди земельної ділянки, необхідний для ведення господарської діяльності Скаржника. 7 вересня 2005 року Скаржник уклав Договір оренди земельної ділянки з Обласною державною адміністрацією, щоб розпочати видобуток каоліну. Договір був укладений терміном на 10 років. 22 липня 2015 року Скаржник звернувся до Голови Донецької військово-цивільної адміністрації з проханням подовжити термін дії Договору оренди земельної ділянки, який спливав 18 вересня 2015 року. Однак, об’єкт скарги відмовив у продовжені терміну, зазначивши, що комерційна діяльність Скаржника суперечить інтересам громади. Об’єкт скарги посилався на те, що обладнання, яке використовував Скаржник для перевезення видобутого каоліну, наносило шкоду дорогам Волновахи. 

Вжиті заходи: Протягом жовтня-листопада 2015 року РБО провела декілька телефонних розмов з Головою Волноваської районної державної адміністрації, щоб отримати інформацію по справі, зібрати додаткові факти та розібрати ситуацію. РБО також звернулась до Донецької військово-цивільної адміністрації та Волноваської районної державної адміністрації з вимогою подовжити договір оренди Скаржника.

Результат: 22 лютого 2016 року Скаржник повідомив, що питання нарешті вирішено. Голова Волноваської районної державної адміністрації підписав Додаткову угоду до Договору оренди земельної ділянки та передав Скаржникові на підпис. Справу було закрито.

 

Наступний кейс: Скасовано податкові повідомлення-рішення на суму 387 752 514 грн