30.05.2016

Скасування податкових повідомлень-рішень розміром у 17 млн. грн.

Податкові питання: Інші питання Запорізька обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба (ДФС), Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя

Суть скарги: Скаржник, компанія, що працює у сфері послуг, поскаржилася на необґрунтовану податкову перевірку її діяльності, в результаті якої об’єкт скарги видав три податкових повідомлення-рішення. Податкові повідомлення-рішення збільшили фінансові зобов’язання Скаржника більш ніж на 17 501 966 грн. Скаржник не погодився з таким підходом податкового органу, подав адміністративну скаргу до вищої фіскальної інстанції і 2 листопада 2016 року звернувся до РБО.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, експерти РБО звернулись до Начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області з рекомендацією розглянути скаргу об’єктивно і неупереджено. РБО також рекомендувала врахувати рішення суду, який скасовував рішення об’єкта скарги, яке було підставою для податкової перевірки. Експерти РБО також зв’язалися з начальником Головного управління ДФС у Запорізькій області з проханням контролювати це питання і врахувати рекомендації РБО при прийнятті остаточного рішення по справі. ДФС України надіслало аналогічний запит об’єкту скарги. 

Результат: 5 лютого 2016 року Скаржник повідомив, що всі повідомлення-рішення скасовані. 1 березня 2016 року РБО отримала письмове підтвердження скасування податкових повідомлень-рішень від Головного управління ДФС в Запорізькій області. Скаржник надіслав РБО лист-подяку. Прямий фінансовий ефект склав понад 17 млн. гривень.

 

Наступний кейс: Скасовано податкові повідомлення-рішення на суму 387 752 514 грн