21.09.2017

ДФС повернула агрокомпанії 168 млн. грн. ПДВ

Призупинення реєстрації податкових накладних Миколаївська обл.

Об’єкт скарги:  Державна фіскальна служба (ДФС), Баштанська об’єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Миколаївській області (Баштанська ОДПІ)

Суть скарги: Наприкінці березня 2017 року Рада отримала скаргу від великого експортера агропродукції з Миколаївщини. Компанія не могла отримати бюджетне відшкодування ПДВ у сумі 168 млн. грн. за липень 2016-січень 2017 року. Скаржник самостійно звертався з цією проблемою до фіскальних органів, і вони проводили позапланові перевірки бізнесу агрокомпанії. Проте замість фактичного відшкодування ПДВ Скаржник отримував від ДФС лише формальні відписки. Затримки з компенсацією ПДВ означали для Скаржника нестачу оборотних коштів, що ставило під загрозу виконання зобов’язань перед працівниками і бізнес-партнерами.

Вжиті заходи: 13 квітня інспектор Ради звернувся до Баштанської ОДПІ, а також до ГУ ДФС у Миколаївській області. Він попросив перевірити причину затримки відшкодування та вжити заходів, щоб права експортера не порушивалися. Крім того, інспектор виніс питання Скаржника на розгляд  експертної групи з представниками ДФС.

Результат: 5 травня Скаржник отримав відшкодування ПДВ в повному обсязі. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Київська митниця повернула переплату митних платежів фармацевтичній компанії