25.11.2019

ДФС скасувала понад  55 млн.грн. нарахувань фінансовій компанії 

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Скарга на: Головне управління Державної фіскальної служби у місті Києві (ДФС)

Суть скарги: До Ради звернулась велика фінансова компанія, один із лідерів ринку електронних платежів. Скаржник не погоджувався з висновками податкової перевірки, згідно з якими мав додатково сплатити понад 55 млн. грн. податків.

Податківці стверджували, що операції з електронного переказу коштів Скаржника були об’єктом ПДВ. З огляду на це, він мав окрім сплати самого податку ще й заплатити штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних. Однак з такою претензією не можливо було погодитись. Відповідні транзакції зазначені серед виключень у Податковому кодексі, як такі що не є об’єктом оподаткування ПДВ. Скаржник заперечував висновки фіскалів. Так, на думку компанії, ДФС прийняла рішення про нарахування додаткових зобов’язань без належного аналізу природи спірних транзакцій.

Вжиті заходи: Вивчивши документи справи, Рада підтримала позицію підприємства. Інспектор зауважив, що операції, які були предметом перевірки, по суті дійсно не є об’єктом ПДВ. Відповідно, об’єктивно не було підстав для донарахувань і реєстрації податкових накладних.

Щоб захистити інтереси платника податків Рада залучила до обговорення предмету скарги Національний банк України (НБУ), як профільного регулятора. Представники НБУ погодились із позицією Скаржника та підходом Ради.

Результат: За результатами розгляду справи ДПС задовольнила скаргу фінансової компанії та скасувала нараховані зобов’язання в сумі понад 55 млн. грн. Скаржник подякував Раді за допомогу у вирішенні справи.

Наступний кейс: Після року зволікань та відмов Держпраці продовжило дозвіл молкомбінату