14.06.2019

ДФС скасувала донарахування на суму 673 тис. грн. підприємству з Харківщини

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Харківська обл.

Об’єкт скарги: Головне управління Державної фіскальної служби України у Харківській області (ДФС)

Суть скарги: До Ради звернулося виробниче підприємство з Харківщини. Скаржник не погоджувався з результатами податкової перевірки, відповідно до яких мав додатково сплатити майже 700 тис. грн.

ДФС поставила під сумнів реальність операцій Скаржника з одним з підрядників. На переконання податкової, у контрагента не було технічної бази та достатнього персоналу, щоб розвантажити вагони з щебнем. Зокрема, ДФС підрахувала, що у підрядника лише 10 співробітників, половина з яких – жінки. Крім того, ДФС зауважила, що роботи виконувалися в Харківській області, а контрагент зареєстрований в Одесі. 

Не погоджуючись з висновками податкового органу, підприємство оскаржило рішення податкового органу та звернулося за підтримкою до Ради. 

Вжиті заходи: Ретельно вивчивши матеріали справи, Рада підтримала позицію Скаржника та письмово попросила ДФС всебічно та неупереджено розглянути скаргу підприємства. Інспектор підкреслив, що не Скаржник має виправдовуватися, а саме контролюючий орган має доказувати порушення, базуючись на фактах з первинних документів, звірках по контрагенту та результатах експертиз. Крім того, інспектор Ради також навів релевантну судову практику Верховного суду, що свідчила на користь Скаржника.

Зважаючи на те, що висновки податкової обґрунтовувались лише припущеннями, Скаржник зміг довести факт реальність операцій із розвантаження вагонів з щебнем

Результат: ДФС погодилася з позицією Скаржника та Ради про те, що наявність у податкового органу негативної інформації про платника податків не може бути підставою для висновків про нереальність господарської операції. Донарахування з ПДВ на суму 673 тис. грн. було скасоване. ДФС у своєму рішенні наголосило на тому, що саме контролюючому органі лежить обов’язок доведення того що нарахування є правомірним. 

Скаржник подякував Раді за допомогу. Справу успішно закрито. 

 

Наступний кейс: Правоохоронці повернули вилучене майно після майже двох років зволікань