03.06.2019

ДФС скасувала донарахування на майже півмільйона гривень підприємству, що входить до групи компаній «Winner»

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київська обл.

Об’єкт скарг: Головне управління Державної фіскальної служби України (ГУ ДФС)

Суть скарги: До Ради звернулося підприємство, що входить до групи компаній «Winner» – бренду, який передусім відомий як офіційний імпортер автомобілів провідних світових брендів. Підприємство не погоджувалося з результатами податкової перевірки, відповідно до яких мало сплатити штрафи на суму майже півмільйона гривень.

Наприкінці 2018 року ДФС перевірила діяльність компанії та встановила, що платник податків при сплаті авансового внеску з податку на прибуток (при виплаті дивідендів) допустив помилку в номері казначейського рахунку. Обласне управління ДФС вважало, що така помилка призвела до несвоєчасної сплати податкових зобов’язань. 

Підприємство оскаржило рішення податкового органу та звернулося за підтримкою до Ради. 

Вжиті заходи: Ретельно вивчивши матеріали справи, Рада підтримала позицію Скаржника та письмово попросила ДФС всебічно та неупереджено розглянути скаргу компанії «Winner». Крім того, команда Ради взяла участь у розгляді справи підприємства в ДФС.

Результат: Дослухавшись до аргументів Ради, ДФС задовільнила скаргу підприємства та скасувала донарахування на суму 471 тис. грн. Скаржник подякував Раді за допомогу: «Вважаємо, що саме участь та аргументована і неупереджена позиція Ради бізнес-омбудсмена дозволили отримати позитивне рішення ДФС». Справу успішно закрито. 

Наступний кейс: Скаргу щодо нерозміщення реклами Київською міською радою визнано необґрунтованою