14.11.2016

ДФС припинила систематичне підвищення митної вартості імпортованих продуктів

Митні питання: Інші дії Київ

Об’єкт скарги: Київська митниця Державної фіскальної служби України, Державна фіскальна служба України (ДФС)

Суть скарги: Скаржник, одна з найбільших українських компаній у сфері роздрібної торгівлі та імпортер харчових продуктів, звернувся зі скаргою до РБО через систематичне безпідставне збільшення митної вартості Київською митницею ДФС імпортованих зі Сполучених Штатів продуктів. 

Станом на липень 2016 року Скаржник надіслав 280 звернень до адміністративних судів щодо законності 1320 рішень ДФС з коригування митної вартості продуктів. В результаті слухань чинними залишилися 31 рішення, які Скаржник вважав необґрунтованими. 

Вжиті заходи: Інспектор Ради розслідував справу і підтвердив необґрунтованість цих рішень.  Беручи до уваги системність проблеми, РБО представила справу до розгляду під час зустрічі з Прем’єр-Міністром України 12 липня. Прем’єр-Міністр висловив вимогу до Київської обласної митниці ДФС і Київської митниці ДФС припинити безпідставне підвищення митної вартості, а також провести розслідування справи Скаржника. Вимога Прем’єр-Міністра була задокументована в протоколі зустрічі.

Результат: 30 жовтня Скаржник проінформував РБО про припинення системного коригування митної вартості протягом останніх трьох місяців та відновлення нормальної процедури імпорту продуктів. Справу було закрито, проте Рада продовжує здійснювати моніторинг, щоб пересвідчитись, що незаконні дії проти Скаржника з боку ДФС не поновляться.

 

Наступний кейс: Компанія «Ємаркет Україна» домоглася скасування податкового повідомлення-рішення на суму понад 71 млн. грн.