13139

19.04.2018

ДФС не штрафуватиме за арифметичні помилки

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Харківська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба України (ДФС), ГУ ДФС у Харківській області (Харківска ДФС)

Суть скарги: 30 січня 2018 року до РБО звернулося підприємство з Харківщини. Скаржник не погоджувався зі штрафом ДФС у розмірі 540 тис. грн.

При заповненні декларації заявник помилився – позначив зайві цифри. При цьому, необхідні податки він сплатив вчасно і в повному обсязі. Проте, в системі електронного адміністрування податкові зобов’язання були автоматично нараховані на помилкову суму. Відповідно до калькуляції, Скаржник мав додатково сплатити 540 тис. грн. Підприємство оскаржило рішення податкової в адміністративному порядку. Проте, ГУ ДФС наполягала на сплаті штрафу.

Для невеликого бізнесу Скаржника такий борг – дуже велика сума. Крім того, це позбавлення можливості користуватися спрощеним податком для аграріїв, оскільки внаслідок виставлених штрафних санкцій підприємство не могло продовжити режим спрощеного оподаткування. 

Вжиті заходи: Інспектор РБО звернув увагу ДФС на те, що описка підприємства в декларації не вплинула на своєчасне надходження коштів до бюджету. Він апелював до бездоганної податкової історії Скаржника. Для аналогічних ситуацій з описками та арифметичними помилками інспектор запропонував не штрафувати добропорядних платників податків і розглянути це питання на системному рівні. Також  Рада надіслала окреме звернення до ДФС України та до ГУ ДФС у Харківській області щодо неузгодженості суми податкового зобов’язання, з вимогою скоригувати  відповідні відомості у картці платника податків. Це дозволило б Скаржнику продовжити спрощений режим оподаткування у 2018 році. 

Результат: ДФС дослухалася до аргументів Ради та змінила системний підхід до арифметичних помилок. Тепер після адміністративного оскарження та підтвердження факту арифметичної помилки, податкова не штрафуватиме платника. Штраф агропідприємству у понад півмільйона гривень скасовано. Режим спрощеного оподаткування для Скаржника продовжено. 

 

Наступний кейс: Не пройшло й півроку: Виконавча служба розрахувалася з польською компанією