12.10.2018

ДФС частково скасувала донарахування агропідприємству з Херсонщини

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Херсонська обл.

Об’єкт скарги: Головне управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі (ГУ ФДС), ДФС України (ДФС)

Суть скарги: 5 липня 2018 року до Ради звернулася агрофірма з Херсонщини. Скаржник не погоджувався з результатами податкової перевірки, за наслідком якої він мав сплатити понад 700 тис. грн. донарахувань та штрафів.
На початку червня ГУ ДФС перевірило діяльність підприємства: оформлення працівників, сплату податку на доходи фізичних осіб, військового збору за 2015-2017 роки, а також єдиного внеску на обов’язкове соціальне страхування за 2011-2017 роки. За результатами перевірки, ГУ ДФС встановило, що підприємство занижувало зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Податкова дійшла такого висновку, оскільки сума орендних платежів за орендовані підприємством ділянки була нижчою за мінімальний розмір, встановлений законодавством. На переконання Скаржника, на нього ці правила не поширювалися, оскільки орендовані ним ділянки належали фізичним особам, в той час як законодавчі вимоги щодо мінімальної суми орендного платежу стосуються лише комунальних чи державних земель. 
Підприємство оскаржило рішення ГУ ДФС, проте його заперечення відхилили. Щоб довести свою правоту, Скаржник подав скаргу до ДФС та звернувся за допомого в РБО.

Вжиті заходи: Інспектори Ради проаналізували справу Скаржника, враховуючи положення чинного законодавства та судову практику. Юридичні висновки на підтримку позиції підприємства вони направили в ДФС. Крім того, інспектори взяли участь у розгляді скарги Скаржника в ДФС. 

Результат: За результатами оскарження, податкова частково скасувала податкові повідомлення-рішення на суму понад 220 тис. грн. Нескасовану частину Скаржник планує оскаржувати в судовому порядку.

 

Наступний кейс: Спеціальні санкції стосовно книжкової фабрики скасовано