02.11.2021

Держгеонадра видала донецькому підприємству дозвіл на користування надрами

Дозволи та ліцензії: Природокористування Донецька обл.

Скарга на: Державна служба геології та надр України (Держгеонадра)

Суть скарги: Донецьке гірничодобувне підприємство направило скаргу до Ради бізнес-омбудсмена. Компанія не могла отримати спеціальний дозвіл на користування надрами для видобування корисних копалин, з яких планувала виготовляти мінеральні порошки. Так, з середини 2018 року підприємство неодноразово зверталося до Держгеонадра з метою отримання відповідного дозволу. Втім, Держгеонадра кожного разу, розглядаючи заяви cкаржника, відмовляло йому в отриманні дозволу, вказуючи різні підстави, внаслідок чого процес отримання значно затягнувся. Зважаючи на бездіяльність службових осіб Держгеонадра, підприємство було вимушене звернутись до суду. Йому вдалось отримати судове рішення, відповідно до якого Держгеонадра було зобов’язане  повторно розглянути його заяву, датовану ще листопадом 2019 року. Разом з тим, державний орган не поспішав виконувати рішення суду. Зважаючи на зазначене, компанія просила РБО по допомогу.

Вжиті заходи: Інспекторка вивчила матеріали справи та визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала Держгеонадрам повторно розглянути заяву скаржника та видати йому спеціальний дозвіл на користування надрами. 

Результат: За сприяння РБО підприємство отримало дозвіл на користування надрами. Компанія подякувала команді Ради за допомогу: «Ваше компетентне втручання в цю непросту справу, яка протягом трьох років позбавляла підприємство перспективи розвитку, ставила під сумнів сам факт його існування, дозволило не лише домогтися виконання рішення апеляційного суду про повторний розгляд Держгеонадрами нашої заяви, а й прийняття відповідного наказу цим органом про надання спеціального дозволу. Ми вдячні вам за розуміння, постійну підтримку навіть тоді, коли ми вже втрачали надію на справедливе вирішення цього питання в судах, в зверненнях до офісу Президента України та Кабінету Міністрів». Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Податкова врахувала таблицю даних приватного підприємця