05.11.2021

Податкова врахувала таблицю даних приватного підприємця

Податкові питання: Електронне адміністрування ПДВ Рівненська обл.

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління ДПС у Рівненській області (Рівненська ДПС)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від рівненського приватного підприємця, який займається вантажними перевезеннями. Підприємець скаржився, що податкова не врахувала таблицю даних та зупинила реєстрацію податкових накладних. ГУ ДПС посилалася на те, що види діяльності, зазначені в таблиці даних, не відповідали наявним у платника податку основним засобам. Врахувавши зауваження, скаржник повторно подав таблицю даних. Проте податкова знову відхилила документ підприємця, тому він звернувся до РБО по допомогу.

Вжиті заходи: Інспектор вивчив матеріали справи та визнав скаргу обґрунтованою. Рада просила ГУ ДПС роз’яснити, які документи слід надати скаржнику, аби податкова врахувала його таблицю даних. РБО звернула увагу, що приватний підприємець подавав податковій змістовну інформацію стосовно наявних основних засобів та фактичних можливостей ведення господарської діяльності. Зокрема, Рада наголосила, що норми податкового законодавства не визначають певний обсяг матеріальних та/чи трудових ресурсів при здійсненні господарської діяльності.

Результат: Податкова служба дослухалася до рекомендацій Ради та врахувала таблицю даних скаржника. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Життя після податкової перевірки —  скасовано штраф