27.09.2019

Держгеокадастр погодив документи дитячому табору

Інші державні регулятори: Держгеокадастр Черкаська обл.

Скарга на: Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр)

Суть скарги: До Ради звернувся дитячий табір. Керівництво закладу скаржилося, що Держгеокадастр затягував проведення державної експертизи проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої біля табору.

Поруч із табором розташований ставок, який товариство використовує в господарській діяльності, для спорту та розваг дітей. Водойму обмежує земляна гребля, на ній пролягає дорога, якою товариство регулярно їздить. Через омивання водою та відсутність експлуатаційного догляду гребля перебуває в аварійному стані, щодня руйнується та є небезпечною для використання. Товариство намагалось вирішити питання з держорганами щодо ремонту греблі без взяття земельної ділянки в оренду, проте не вийшло через небажання посадових осіб брати на себе відповідальність. Таке недбале ставлення до утримання греблі може в будь-який момент призвести до її проривання і зашкодити товариству, адже табір знаходиться на березі ставка і підтоплення може на тривалий час зупинити його нормальну роботу.

Прагнучи взяти під контроль ремонт греблі, у 2017 році товариство ініціювало процедуру відведення земельної ділянки у власність місцевої громади, щоб потім мати можливість орендувати її на конкурентних засадах. Частиною цієї процедури була державна експертиза проекту землеустрою. Позаду були кілька етапів землевідведення, проте землевпорядна експертизу проекту землеустрою Держгеокадастр кілька разів відхиляв з формальних підстав. Документи декілька разів поверталися на доопрацювання.

Вжиті заходи: Вивчивши скаргу Скаржника, інспекторка Ради письмово попросила Держгеокадастр всебічно та неупереджено розглянути заяву Скаржника. Держорган знову відповів, що треба доопрацювати документи та врахувати всі зауваження, викладені у висновку.

Розуміючи, що такі переписки можуть тривати дуже довго, інспекторка попросила держорган зустрітися, щоб оперативно проговорити всі зауваження та розробити подальший план дій для товариства. Після того вона зателефонувала і обговорила питання Скаржника із представником Держгеокадастру.

Результат: Держгеокадстр дослухався до Ради та прийняв проект землеустрою Скаржника. Предмет скарги успішно вирішений.  

Наступний кейс: За сприяння Ради ДАБІ погодила введення в експлуатацію супермаркету