15.11.2021

ДБР повернула вилучене майно юридичній фірмі

Інші питання Київ

Скарга на: Державне бюро розслідувань (ДБР)

Суть скарги: В межах кримінального провадження правоохоронці провели обшук в офісній будівлі, у тому числі й у приміщенні однієї юридичної компанії, у якої вилучили ноутбуки. Комп’ютерна техніка, належна юридичній компанії, не входила до переліку речей, які підлягали відшуканню та вилученню. Оскільки протягом 48 годин з моменту вилучення майна слідчий та прокурор не зверталися із клопотанням про арешт до слідчого судді, майно підлягало негайному поверненню. Більше місяця ДБР ігнорувало звернення компанії та продовжувало утримувати майно, що змусило її звернутися до слідчого судді. Останній задовольнив скаргу компанії та зобов’язав ДБР повернути вилучені комп’ютери. Проте бездіяльність правоохоронців продовжувалася, у зв’язку із чим юридична компанія подала скаргу до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспектор РБО вивчив матеріали справи та, вбачаючи обґрунтованість скарги, підготував звернення до ДБР та Офісу Генерального прокурора із проханням негайно повернути вилучене майно скаржнику або ґрунтовно пояснити, чому повернення майна є неможливим. У відповідь РБО отримала інформацію про те, що ухвала слідчого судді, якою задоволена скарга компанії, на адресу ДБР не надходила, і це унеможливлює повернення майна. РБО передала предмет скарги на опрацювання постійно діючої робочої групи з Офісом Генерального прокурора, а також направила повторне звернення до ДБР із вимогою повернути тимчасово вилучене майно, адже з обставин справи випливав такий обов’язок безвідносно наявності ухвали слідчого судді.

Результат: Слідчі ДБР врешті дослухались до рекомендацій РБО та повернули комп’ютери юридичній компанії. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Вантаж із замороженою яловичиною розблоковано