13587

30.11.2016

Принциповий підприємець повернув 2665 гривень після трьох років поневірянь у судах

Митні питання: Інші дії Миколаївська обл.

Об’єкт скарги: Миколаївська митниця Державної фіскальної служби (ДФС) України 

Суть скарги: У серпні 2016 року до Ради звернулося підприємство з Миколаївської області, що спеціалізується на дистрибуції автомобільних запчастин і мастил, яке протягом майже трьох років не могло домогтися від Миколаївської митниці повернення надмірно сплачених митних платежів.

Сума переплати, що виникла внаслідок коригування митної вартості імпортованої автозапчастини у 2013 році, становила всього 2 665,83 грн., але її повернення стало предметом розгляду шести судів.

Спершу Миколаївський окружний адмінсуд скасував рішення митниці про коригування, як протиправне. Митниця безуспішно оскаржила цю ухвалу в апеляційній інстанції, а потім і у Вищому адмінсуді України (ВАСУ).

Незважаючи на це, митниця відмовилась повертати кошти по скасованому коригуванню, тому наприкінці 2014 року підприємець знову звернувся до суду і вдруге пройшов три інстанції. ВАСУ залишив без змін ухвалу суду першої інстанції, яка зобов’язувала митницю повернути кошти підприємству. Проте орган ДФС знову відмовив нашому Скаржникові у поверненні коштів.

Вжиті заходи: Iнспектор РБО обговорив виконання судового рішення по справі Скаржника з посадовцями Миколаївської митниці, а також направив скаргу на розгляд експертною групою Ради та ДФС України з митних питань, що відбувся в жовтні 2016 року.

Результат: В результаті втручання інспектора РБО, 23 листопада 2016 року Скаржник повідомив Раді про отримання надлишково сплачених митних платежів, в тому числі й по випадкам, які не увійшли до скарги. Справу було закрито.

 

Наступний кейс: ДФС повернула компанії «Агротрейд-2000» ПДВ на суму понад 14 млн. грн.