01.04.2021

АМКУ задовольнила скаргу виробника світильників

Інші державні регулятори: АМКУ Київ

Скарга на: Антимонопольний комітет України (АМКУ)

Суть скарги: Виробник світлодіодного освітлення звернувся до Ради бізнес-омбудсмена. Підприємство скаржилося на те, що його дискваліфікували з публічних торгів, які проводила Великоолександрівська сільська рада Київської області. Закупівлі світильників та освітлювальної арматури проводилися через електронну платформу державних закупівель Prozorro. Тендерну пропозицію відхилили, оскільки серед документів був відсутній світлотехнічний розрахунок в програмі Dialux. Замовник обрав переможцем іншу компанію. Скаржник не погоджувався з рішенням замовника та просив скасувати рішення про визначення переможця закупівлі. На цьому етапі Рада взяла скаргу підприємства в роботу.

Вжиті заходи: Інспекторка визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала АМКУ забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги магазину світлодіодного освітлення. В ході розслідування з’ясувалося, що світлотехнічний розрахунок компанії-переможця тендеру не відповідав державно-будівельним нормам. Зокрема, у пропозиції обраного постачальника був відсутній світильник, який пройшов необхідні випробування згідно з протоколом.

Результат: АМКУ переглянула результати тендеру та зобов’язала замовника скасувати рішення про визнання раніше обраної компанії переможцем закупівель. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Прокуратура припинила затягування апеляційного оскарження арешту майна