28.11.2023

Ключові тези бізнес-омбудсмена на конференціях з вібудови України у Варшаві та Торонто (листопад 2023 року)

Відновлення — тема великих бізнес конференцій цієї осені, що відбулися у Варшаві, Польща  й Торонто, Канада, та які були присвячені Україні, подоланню наслідків повномасштабного вторгення рф, оживленню бізнесу та відбудові.

Своїми висновками та інсайтами з відвіданих конференцій поділився бізнес-омбудсмен України Роман Ващук.
Ключові тези бізнес-омбудсмена:

  • З боку корпоративних та урядових гравців зовсім немає втоми як щодо планування залучення у відновлення, так і власне участі у структурних процесах відбудови України.
  • Україна професійно та переконливо доносить свої меседжі до широкого загалу, тепер їй потрібно правильно втілити політики, аби відповісти на запит інвесторів.
  • Конференція у Варшаві більше нагадувала торгову виставку з панельними дискусіями. Вражаючі національні павільйони, представлені сотнями корпоративних компаній, пропонують послуги для відбудови, найбільш конкретні з яких: системи будівельних лісів, енергетичне машинобудування, очищення води, засоби для розміновування. З точки зору Ради бізнес-омбудсмена, це було попереднє знайомство з компаніями, з якими ми матимемо справу у найближчому майбутньому.
  • Конференція в Торонто більше нагадувала двосторонній торгово-інвестиційний форум. Втім, на ньому також були представлені великі канадські корпоративні гравці з підписаними контрактами: CAMECO з угодою на 3 мільярди доларів на постачання всього необхідного Україні палива з переробленого урану для реакторів до 2035 року; Aecon з проєктом з Укргідроенерго щодо заміни Каховської греблі та її потужностей з виробництва електроенергії.
  • Скептики цілком можуть кепкувати, що передчасно й недоречно говорити про відновлення поки триває збройний конфлікт та літають безпілотники. Але час для великих інвестицій, очевидний широкий інтерес і доведена здатність українців запускати проєкти навіть за нинішніх умов — усе це вказує на те, що діяти слід саме зараз.

 

Нагадаємо, Конференція FIT4UKRAINE відбулась в рамках Міжнародної виставки Rebuild Ukraine 2023 15 листопада 2023 року за підтримки Ukraine Unvest. Конференція Rebuild Ukraine відбулась 21-22 листопада 2023 року за підтримки Канадсько-української торговельної палати.

Наступна новина: Ключові тези Тетяни Короткої на заході високого рівня в ОЕСР щодо зміцнення доброчесності ведення бізнесу