Рада бізнес-омбудсмена в Україні встановлює нові стандарти співпраці між державою та бізнесом, сприяючи розвитку приватного сектора. Її діяльність є прикладом для країн Східної Європи та Азії у створенні прозорого та сприятливого бізнес-клімату.
«Важливу роль у становленні цієї інституції відіграли підтримка від European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) та OECD, що забезпечує додаткові можливості для сталого розвитку та підтримки підприємництва», – зазначила заступниця бізнес-омбудсмена України Тетяна Коротка. РБО приєдналась до проведення та презентації дослідження ОЕСР щодо інституцій бізнес-омбудсмена в Східній Європі та Центральній Азії. Дослідження охопило досвід п’яти країн: України, Грузії, Казахстану, Киргизстану та Узбекистану.
ОЕСР зосередилася на ключових елементах роботи інституцій бізнес-омбудсменів, включаючи їхню місію та повноваження, людські та фінансові ресурси, а також процеси розгляду індивідуальних скарг. Дослідження, крім того, приділяє особливу увагу підходам установ до вирішення системних проблем бізнесу. Воно також окреслює ролі інституцій у просуванні ідей доброчесного бізнесу для створення сприятливого ділового клімату.
Важливим стало згадування у дослідженні ОЕСР успішної моделі української Ради бізнес-омбудсмена в антикорупційній інфраструктурі країн Східної Європи. Наша Установа стало працює понад 9 років та за весь час роботи їй вдалося захистити законні права понад 8 тисяч підприємців та заощадити для бізнесу понад 25,8 млрд грн.
РБО з ентузіазмом ділиться з партнерами найкращими практиками у захисті бізнесу, чому присвятила свій виступ заступниця бізнес-омбудсмена Teтяна Коротка під час презентації результатів дослідження.
Дослідження ОЕСР є значимим кроком у розумінні та вдосконаленні механізмів захисту бізнесу та, безсумнівно, як і приклад самої РБО, стане цінним ресурсом для подальшого розвитку роботи інституцій бізнес-омбудсмена у Східній Європі та Центральній Азії.
Читати дослідження.