6891

02.02.2018

«У 2017 році ми вийшли на новий рівень ефективності», – бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета

У 2017 році Рада бізнес-омбудсмена отримала на розгляд 1638 скарг від підприємців з усіх областей України і закрила 1042 розслідувань – це вдвічі більше, ніж 2016 року. Державні органи виконали 91% рекомендацій Ради. Абсолютна більшість скаржників – 97% – задоволена роботою з командою Ради бізнес-омбудсмена.  

«У 2017 році ми вийшли на новий рівень ефективності. З початку нашої діяльності фінансовий результат для бізнесу склав понад 11,3 млрд. грн. Ми пишаємося досягненнями Ради бізнес-омбудсмена минулого року та з оптимізмом розпочинаємо роботу в новому бізнес-сезоні», – повідомив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета під час прес-конференції 2 лютого в Києві. 

Найчастіше бізнес скаржився на дії податкових (61%) та правоохоронних органів (12%), державних регуляторів (9%) та органів місцевого самоврядування (5%), а також митниці (3%). Загалом ці питання склали 90% усіх звернень. 

Майже три чверті скарг надійшли від малого та середнього бізнесу. Частка українського бізнесу в загальній структурі звернень склала 82%. Серед найактивніших галузей, які зверталися до бізнес-омбудсмена – оптова торгівля (30%), промислове виробництво (15%), сільське господарство (10%), представники ринку нерухомості (8%) та приватні підприємці (6%). 

Понад третина всіх звернень була з Києва. Варто зазначити, що частка скарг зі столиці, що склала майже половину 2016 року, поступово зменшується на користь регіонів. Найактивнішими за кількістю поданих скарг стали Дніпропетровська (8%), Одеська (8%), Київська (7%) та Харківська (7%) області. 

Рада бізнес-омбудсмена підписала меморандум про співпрацю зі Службою безпеки України. Це вже дев’ятий документ про партнерство інституції з державними органами. 

У 2017 році Рада приділила особливу увагу імплементації системних рекомендацій. Рада бізнес-омбудсмена взяла активну участь в розробці  закону #МаскиШоуСтоп, працюючи спільно з командою Прем’єр-міністра, а також з Мін’юстом, UkraineInvest та провідними українськими бізнес-асоціаціями. Цей документ забезпечує імплементацію переважної більшості рекомендацій з нашого системного звіту щодо зловживань з боку правоохоронців у стосунках з бізнесом.

Рада підготувала 2 пакети системних рекомендацій уряду з питань боротьби з рейдерством та викликів бізнесу у взаємодії з органами місцевого самоврядування.

За цей рік до команди Ради приєдналися 11 нових співробітників. В результаті призначень офіс розширився до 32 спеціалістів. 

У 2017 році Рада бізнес-омбудсмена разом з ЄБРР та ОЕСР ініціювала створення Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу (UNIC). Завдання мережі – об’єднати бізнес, який прагне працювати прозоро. Наразі UNIC охоплює понад 55 компаній з 46 міст України. 

Звіт за IV квартал та короткий огляд 2017 року доступні за посиланням.

 

Наступна новина: Рада бізнес-омбудсмена презентувала Річний Звіт за 2017 рік