19.04.2016

У 2015 році прямий фінансовий результат розслідувань Ради бізнес-омбудсмена України склав 2,7 млрд гривень

Офіс бізнес-омбудсмена підвів підсумки першого року роботи

Рада бізнес-омбудсмена України опублікувала звіт за підсумками 2015 року, в якому підсумувала результати діяльності з захисту інтересів українських підприємців у державних органах та поліпшення бізнес-клімату в країні. У звітному році Рада ініціювала 342 розслідування, 151 з яких було успішно закрито, а прямий фінансовий вплив розслідувань у звітному періоді склав 2,7 мільярди гривень.

З початку діяльності 20 травня 2015 року Рада прийняла в роботу 58% з 585 скарг, отриманих від представників бізнесу з усіх регіонів України. Найбільша кількість скарг надійшла від підприємців Харківської, Дніпропетровської, Київської, Одеської, Запорізької областей та м. Києва. Найменша – з Чернівецької, Хмельницької та Рівненської областей.

У звітному році найбільш проблемними для українського бізнесу виявилися податкові питання (затримка повернення ПДВ, перевірки державних фіскальних органів, проблеми електронного адміністрування ПДВ і митне оформлення) та окремі аспекти відносин з силовими структурами.

За результатами розслідувань Рада надала 123 рекомендації відповідним органам державної влади, з яких понад 63% було виконано станом на 31 грудня 2015 року.

На додаток до рекомендацій команда Ради бізнес-омбудсмена підготувала системні звіти із порадами щодо внесення змін до законодавства України з таких тем: «Підключення до електропостачання», «Вибрані проблеми підприємницької діяльності, які безпосередньо пов’язані з воєнними діями на Сході України та анексією АР Крим», «Проблеми адміністрування податків для бізнесу в Україні» та «Проблемні питання регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні». Ще два звіти – з питань роботи природніх монополій та зловживань повноваженнями з боку силових структур – були презентовані на початку 2016 року. 

Задля прозорої взаємодії під час розслідувань та підготовки рекомендацій Рада підписала Меморандуми про партнерство та співпрацю з державними органами-учасниками розслідувань. Меморандуми, підписані з Державною регуляторною службою України, Міністерством юстиції України та Державною фіскальною службою України, спрямовані на розгляд конкретних скарг, покращення бізнес-клімату, попередження корупції та вдосконалення законодавства.

«Менш ніж за рік роботи ми досягли результату для сотень українських підприємців. Практика показує, що більшість державних органів, яким ми надаємо рекомендації, дослухається до нас та готові співпрацювати. На нас чекає довгий і нелегкий шлях: ми продовжимо проводити розслідування, обговорювати законопроекти, залучати все більше державних установ до співпраці. Наша команда розширилася і набула досвіду, тому я переконаний, що нам під силу здійснити серйозні зміни – маленькими, але впевненими кроками до великої мети», – зазначив Альгірдас Шемета, бізнес-омбудсмен України.

З повною версією річного звіту українською та англійською мовами можна ознайомитись на сайті Ради бізнес-омбудсмена України: https://boi.org.ua/publications/reports

Наступна новина: РБО доклала зусиль, аби товар було розмитнено за ціною угоди