13.09.2023

Статус бізнес-омбудсмена закріплений в законі про інвестнянь №8138

Президент України підписав законопроєкт №8138 про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями в Україні. В закон нарешті інтегроване положення про бізнес-омбудсмена як захисника прав підприємців та медіатора у спорах бізнесу із державою.

Рада бізнес-омбудсмена діє в Україні вже протягом восьми років. Упродовж цього часу депутати опрацювали декілька версій законопроєкту про Установу бізнес-омбудсмена. Адже для сталості, зміцнення  статусу Ради та розширення її можливостей для захисту бізнесу було необхідним унормування діяльності бізнес-омбудсмена на державному рівні.

Зрештою із прийняттям закону про інвестнянь довгоочікуване усіма стейкхолдерами закріплення статусу бізнес-омбудсмена на законодавчому рівні нарешті здійснилося.

Включення положення про бізнес-омбудсмена в закон про інвестнянь є позитивним сигналом як для вітчизняних, так і іноземних інвесторів в контексті не лише створення більш сприятливих умов ведення бізнесу, а й повоєнної відбудови, до якої Рада бізнес-омбудсмена вже доєдналася.
Закріплення в законі відбулося з подачі Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, зокрема його голови Дмитра Наталухи, заступника Дмитра Кисилевського, та голови підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігоря Марчука.

Нагадаємо, Рада бізнес-омбудсмена – є незалежною установою альтернативного вирішення спорів між бізнесом та державними органами, яка допомагає компаніям протидіяти можливим зловживанням держорганів та врегульовує проблеми компаній на досудовому етапі. Послуги Ради є безкоштовними. Установа розглядає скарги бізнесу будь-якого розміру, форми та походження капіталу. За весь час роботи Рада отримала понад 10 тис. скарг, з яких закрила 8 тис. справ та заощадила для бізнесу понад 24 млрд грн.

РБО надає професійну юридичну оцінку тій чи іншій ситуації та у разі порушення законних прав бізнесу з боку держоргану, розпочинає медіацію для пошуку порозуміння та відновлення справедливості. Подати скаргу до установи можна тут: https://boi.org.ua/podaty-skargu/

РБО фінансується  з Мультидонорського рахунку стабілізації та сталого розвитку України (МДР), розпорядником якого є ЄБРР. Країнами-донорами МДР є 13 країн та Євросоюз. Більше про РБО на сайті boi.org.ua

Наступна новина: Щодо реалізації прав платників ПДВ на адміністративне оскарження окремих рішень комісій регіонального рівня