26.01.2022

РБО та Офіс Генерального прокурора зустрілися з провідними бізнес-асоціаціями

Сьогодні відбулася масштабна зустріч Ради бізнес-омбудсмена та Офіс Генерального прокурора з провідними бізнес-асоціаціями. З метою підвищення професійного рівня прокурорів при виконанні завдань та дотриманні загальних засад кримінального провадження Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала Стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування. 

Бізнес-омбудсмен Роман Ващук зазначив: «Підписання стандартів для прокурорів відповідає на дві системні рекомендації Ради, що ми представили в останньому системному звіті щодо зловживань та тиску правоохоронців на бізнес. Запровадження стандартів для прокурорів демонструє готовність Офісу Генерального прокурора реагувати на наші рекомендації. Стандарти – добра ініціатива, проте їх треба використовувати щодня, щоб генерувати більше впевненості для бізнес середовища».

«Саме постійна комунікація Офісу Генерального прокурора з бізнесом з найбільш актуальних питань щодо порушення прав інвесторів, тиску, необґрунтованого втручання у господарську діяльність під час здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях дає можливість адекватно реагувати на будь-які неправомірні дії з боку правоохоронців. Як результат, ідея захисту у роботі прокуратури стала визначальною для створення зрозумілих і прозорих умов ведення бізнесу в країні», – зауважила Ірина Венедіктова.

Під час дискусії, яку модерував заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак учасники з тринадцяти бізнес-асоціацій обговорили ефективність співпраці бізнесу та ОГП у вирішенні актуальних проблем підприємців та окреслили напрями співробітництва з використанням функціоналу Ради бізнес-омбудсмена.

Нагадаємо, що за 7 років роботи РБО отримала 1731 скарги на правоохоронні органи, з яких 26% стосувалися неправомірних дій органів прокуратури. Найчастіше бізнес скаржився на процесуальні порушення прокурорів (224 скарги), їх бездіяльність (89) та безпідставно відкриті кримінальні провадження (80). Примітно, що 65% справ щодо органів прокуратури Рада закрила на користь бізнесу – це на 3 п.п. вище, ніж середній відсоток успішно закритих справ РБО.

Стандарти діяльності прокурорів розробив ОГП за сприяння та участі РБО, EBA, ACC, ФРУ, СУП, AППУ, Української бізнес ради, CEO Club Ukraine та EUAM. 

Наступна новина: Рада бізнес-омбудсмена шукає IT-спеціаліста