26.01.2022

РБО та Офіс Генерального прокурора зустрілися з провідними бізнес-асоціаціями

Сьогодні відбулася масштабна зустріч Ради бізнес-омбудсмена та Офіс Генерального прокурора з провідними бізнес-асоціаціями. З метою підвищення професійного рівня прокурорів при виконанні завдань та дотриманні загальних засад кримінального провадження Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала Стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування. 

Бізнес-омбудсмен Роман Ващук зазначив: «Підписання стандартів для прокурорів відповідає на дві системні рекомендації Ради, що ми представили в останньому системному звіті щодо зловживань та тиску правоохоронців на бізнес. Запровадження стандартів для прокурорів демонструє готовність Офісу Генерального прокурора реагувати на наші рекомендації. Стандарти – добра ініціатива, проте їх треба використовувати щодня, щоб генерувати більше впевненості для бізнес середовища».

«Саме постійна комунікація Офісу Генерального прокурора з бізнесом з найбільш актуальних питань щодо порушення прав інвесторів, тиску, необґрунтованого втручання у господарську діяльність під час здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях дає можливість адекватно реагувати на будь-які неправомірні дії з боку правоохоронців. Як результат, ідея захисту у роботі прокуратури стала визначальною для створення зрозумілих і прозорих умов ведення бізнесу в країні», – зауважила Ірина Венедіктова.

Під час дискусії, яку модерував заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак учасники з тринадцяти бізнес-асоціацій обговорили ефективність співпраці бізнесу та ОГП у вирішенні актуальних проблем підприємців та окреслили напрями співробітництва з використанням функціоналу Ради бізнес-омбудсмена.

Нагадаємо, що за 7 років роботи РБО отримала 1731 скарги на правоохоронні органи, з яких 26% стосувалися неправомірних дій органів прокуратури. Найчастіше бізнес скаржився на процесуальні порушення прокурорів (224 скарги), їх бездіяльність (89) та безпідставно відкриті кримінальні провадження (80). Примітно, що 65% справ щодо органів прокуратури Рада закрила на користь бізнесу – це на 3 п.п. вище, ніж середній відсоток успішно закритих справ РБО.

Стандарти діяльності прокурорів розробив ОГП за сприяння та участі РБО, EBA, ACC, ФРУ, СУП, AППУ, Української бізнес ради, CEO Club Ukraine та EUAM.