Вже дев’ятий рік поспіль Рада бізнес-омбудсмена діє як незалежний механізм для розв’язування складних питань у відносинах бізнесу із владою. Саме в цьому дусі 24 січня 2024 року, за сприяння бізнес-омбудсмена України Романа Ващука, Генеральний прокурор України Андрій Костін зустрівся з провідними бізнес-асоціаціями для відвертого діалогу про нагальні проблеми бізнесу у взаємодії з правоохоронними органами.
Сповнені емоцій та сподівань, представники бізнесу поставили перед Генеральним прокурором питання, що найбільше нині турбують ділову спільноту, включно з гучним затриманням власника Конкорд Капітал та обшуками в приміщеннях фірми.
Генеральний прокурор поділився з учасниками зустрічі ключовими досягненнями його офісу у 2023 році та запевнив у подальшій роботі в дусі рішення РНБО та указу Президента, яка має бути спрямована на зменшення тиску правоохоронних органів на бізнесу та формування у суб’єктів підприємництва довіри до них.
Зі свого боку бізнес-омбудсмен, реагуючи на епізоди тиску правоохоронних органів на бізнес, наголосив: «Недопустимою є ситуація, що її ми маємо зараз, коли сам процес розслідування вже розглядається як покарання для всіх, хто опинився в полі зору правоохоронців»,- сказав пан Ващук. «Важливий перехід до сутнісного і пропорційного підходу в досудовому розслідуванні. Лише тоді кримінальне провадження зі знаряддя тиску перетвориться на цивілізований інструмент притягнення до відповідальності тих хто вчинив злочин».
В підсумку зустрічі, яку модерувала заступниця бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка, бізнес-омбудсмен Роман Ващук домовився з Генеральним прокурором України Андрієм Костіним про наступні кроки:
- звернутися до органів державної влади із запитом щодо призначення керівників контролюючих органів: Державної податкової та митної служб, Держпродспоживслужби;
- активно співпрацювати з метою недопущення будь-яких проявів неправомірного тиску на чесний бізнес;
- у продовження нашого діалогу, запровадити щоквартальні зустрічі Генерального прокурора з бізнес асоціаціями, на яких зможемо відкрито обговорювати усі поточні проблеми та необхідні спільні кроки.
Серед учасників зустрічі були представники Європейської Бізнес Асоціації, Американської торговельної палати, Українського союзу промисловців та підприємців, Торгово-промислової палати України, Федерації роботодавців України, Спілки українських підприємців, Об’єднання резидентів Дія.City, UNIC, Асоціації платників податків України, Асоціації правників України, CEO Club Ukraine та Української Ради Бізнесу. До зустрічі також доєдналась й народна депутатка та Голова Тимчасової спеціальної комісії ВРУ з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко.