16222

01.10.2015

Ключові тези з виступу бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети з парламентських слухань з розвитку малого і середнього бізнесу від 30.09.2015

1. Станом на 30 вересня 2015 року Рада отримала 360 скарг, 84% з яких – від малого та середнього бізнесу. Прямий фінансовий ефект від справ, які ми закрили (наразі їх 40) – 110 млн. гривень. 40% усіх скарг – на адміністрування податків, 20% – на дії силових структур.

2. Дивно чути, що держава «не має грошей на повернення ПДВ». В усіх розвинених країнах ПДВ планується як чистий дохід, тобто як сальдо ПДВ, а не як усі надходження. Потрібно припинити планування повернення ПДВ у витратній частині бюджету, визнати неповернений ПДВ внутрішнім боргом країни та домовитися з бізнесом, в які терміни борг буде повернуто. Повернений ПДВ – це гроші бізнесу, а не гроші держави!

3. Система ручного втручання в систему електронної декларації ПДВ має бути усунута, так само як і поповнення ПДВ рахунків коштами підприємців.

4. Нинішня система перевірок підприємств – це кувалда замість скальпеля. Має існувати централізована система оцінки ризиків, а перевірки мають відбуватися відповідно до рівня ризику порушень на конкретному підприємстві. Позапланові перевірки мають бути усунуті!

5. Представники Фіскальної служби повсякчас виконують дивну інструкцію судитися до кінця. Навіть по справах на незначні суми вони проходять усі інстанції аж до касації і всі програють. При цьому лише вартість використаного паперу більше за суму, задля якої судяться!

6. При адміністративному оскарженні потрібно ввести обов’язкову участь незалежних експертів. Коли бізнес скаржиться на рішення податкових органів, потрібен погляд зі сторони.

7. Необхідно заборонити порушення кримінальних проваджень, поки скарга не розглянута в адміністративному порядку. Зараз адміністративний і кримінальний процеси ведуться паралельно.

8. Так званий “Стан 9” (коли підприємство не знаходять за місцем реєстрації), особливо актуальне питання для малого бізнесу, необхідно скасувати. Треба використати сучасні канали комунікації з бізнесом

Повний виступ бізнес-омбудсмена у Верховній Раді :

Системні рекомендації Ради бізнес-омбудсмена з адміністрування податків будуть представлені у другому квартальному звіті Ради бізнес-омбудсмена наприкінці жовтня.

Наступна новина: Статистика скарг станом на 05 жовтня 2015