13.09.2017

Бізнес-омбудсмен домовився про співпрацю з СБУ

Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета і Голова СБУ Василь Грицак підписали Меморандум про партнерство. Завдання меморандуму – поліпшити співпрацю між Радою бізнес-омбудсмена та СБУ при розгляді скарг від бізнесу. 

Меморандум передбачає створення експертної групи, яку очолять заступник Голови СБУ та заступник бізнес-омбудсмена. Експертна група розглядатиме конкретні скарги на дії СБУ та її регіональних представництв, співпрацюватиме над вдосконаленням законодавства, відстежуватиме і припинятиме порушення з боку чиновників. 

Альгірдас Шемета відзначив, що всього 3% скарг із загальної кількості звернень стосуються дій СБУ, хоча серед цих скарг є резонансні справи. При цьому на кінець другого кварталу 2017 року СБУ виконала 95% наданих бізнес-омбудсменом рекомендацій.

«Наша мета – зробити меморандум робочим інструментом. Як показує практика, після підписання меморандумів з державними органами значно збільшується кількість виконаних рекомендацій. Я впевнений, що меморандум, який ми підписали сьогодні, дозволить нам оперативно вирішувати проблеми бізнесу з СБУ», – підкреслив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета. 

Голова СБУ Василь Грицак відзначив: «Ми хочемо, щоб механізм роботи з Радою бізнес-омбудсмена не був формальним, а реально працював. Зі свого боку, ми готові всіляко сприяти Раді в реалізації її прав».

Нагадаємо, що раніше Рада бізнес-омбудсмена підписала меморандуми про співпрацю з вісьмома державними органами: Державною фіскальною службою, Міністерством екології і природних ресурсів, Державною регуляторною службою, Міністерством юстиції України, Національним антикорупційним бюро, Київською міською державною адміністрацією, Національною поліцією і Національним агентством  із запобігання корупції.

Наступна новина: ПРЕС-АНОНС: 22 вересня запрошуємо журналістів на зустріч Американської торгівельної палати в Україні щодо протидії рейдерству з Ярославом Грегірчаком та Оленою Сукмановою