Рада бізнес-омбудсмена послідовно працює над впровадженням європейських стандартів належного адміністрування у щоденну практику роботи державних інституцій.
Захищаючи інтереси підприємців, ми пересвідчились у тому, що бізнес-клімат напряму залежить не лише від якості законодавства, але й від того, як ці закони застосовуються – стилю і культури застосування норм права.
Спираючись на власний багаторічний досвід розгляду індивідуальних скарг підприємців та кращі порівняльні європейські практики, команда правників Ради під наставництвом бізнес-омбудсмена розробила Декларацію справедливого та розсудливого адміністрування (Декларація).
Декларація є системою принципів поведінки, які поєднують в собі ідеї Закону України «Про адміністративну процедуру» та європейські стандарти з належного адміністрування.
Ми очікуємо, що Декларація має розтлумачити зрозумілою бізнесу і громадянам мовою ідеї Закону України «Про адміністративну процедуру».
Декларація була предметом аналізу Програми SIGMA Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), яка займається підтримкою реформ державного управління в Європі. ОЕСР надала високу позитивну оцінку Декларації та підтвердила її відповідність кращим практикам.
Ми віримо, що під час вирішення суперечок із державою бізнес зможе посилатись на цей документ, як форму консенсу у розумінні того, якою має бути поведінка і правозастосування органів державної адміністрації.
Проєкт Декларації Рада надіслала до ключових міністерств, які визначають державну політику дотичну до інтересів бізнесу, Офісу Президента України та низки іноземних партнерів для отримання зворотного зв’язку та пропозицій до тексту Декларації. Документ позитивно оцінили ключові стейкголдери.
Першими до Декларації приєднались місто Чортківська міська рада Тернопільської області (жовтень 2024 р.) та Тернопільська обласна військова адміністрація (листопад 2024 р.).