Компанія, що займається оптовою торгівлею нафтопродуктами, звернулася до Ради бізнес-омбудсмена. Податкова нарахувала їй податкові зобов’язання майже на 12 мільйонів гривень, включаючи податок на прибуток, ПДВ та акцизний податок.
Основні претензії податкового органу стосувались сумнівів у реальності операцій компанії з закупівлі та подальшого продажу пального контрагентам. Податківці також стверджували, що маршрути транспортування пального в процесі його постачання компанія не погодила з Національною поліцією. Крім того, податкова звернула увагу на те, що деякі контрагенти компанії згадувались в матеріалах кримінальних проваджень або були внесені до переліків ризикових платників.
Під час розгляду скарги за участю представників ДПС України, компанії та Ради бізнес-омбудсмена, старша інспекторка Ради аргументовано підтримала позицію компанії. Вона наголосила, що компанія надала повний пакет первинних документів, які підтверджують реальність усіх господарських операцій, поставлених під сумнів податковою.
Також разом із компанією було зібрано додатковий пакет доказів, аби підтвердити, що відповідно до чинного законодавства маршрути постачання дизельного пального (поставки якого були під сумнівом) не потребують погодження з Нацполіцією. Відтак твердження податківців про нереальність операцій були передчасними та безпідставними. А інформація про ризиковість контрагентів з’явилася вже після здійснення операцій, тож вона не може свідчити про недобросовісність самої компанії. Ці аргументи Рада детально виклала в офіційному листі до ДПС України.
За результатами розгляду, ДПС України врахувала позицію компанії, підтриману Радою, та частково скасувала податкові повідомлення-рішення на загальну суму понад 8,94 мільйони гривень, що становить 75% від загальної суми спірних нарахувань.
Оскільки рішення податкового органу не підлягає подальшому перегляду в досудовому порядку, Рада завершила розгляд справи в результаті отримання позитивного результату для скаржника.