02.11.2022

Виробник меблів отримав відшкодування ПДВ на суму понад 5 млн грн.

Данський виробник м’яких меблів поскаржився на лінію підтримки РБО щодо затримки із поверненням ПДВ за січень 2022 року у розмірі понад 5 млн. грн.

Рада з’ясувала, що ДКСУ не проводила платіж через відсутність у Реєстрі бюджетного відшкодування ПДВ (реєстр) інформації про реквізити банківського рахунку платника. Тоді ж РБО винесла скаргу компанії на розгляд Експертної групи з Державною податковою службою України (ДПС), а також ініціювала обговорення в межах комунікаційної податкової платформи при Головному управлінні ДПС у Львівській області.

Як згодом з’ясувалося, заявник  некоректно заповнив податкову декларацію, а тому інформація щодо банківських реквізитів не поступила до реєстру. Заявник самостійно виправив помилку у вересні 2022 року, що в подальшому підтвердила і ДПС, і ДКСУ.

Проте ДКСУ вдруге призупинила розрахунки, посилаючись на відсутність коштів на єдиному казначейському рахунку. Попри затримку, підприємство все ж отримало відшкодування ПДВ у повному обсязі на початку жовтня 2022 року. 

За підрахунками Ради, з дня виправлення платником помилки у декларації до дня повернення суми бюджетного відшкодування у розмірі понад 5 млн. грн. минуло 12 робочих днів. 

Наступний кейс: Підприємець отримав коректний документ із вимогами до будівництва від КМДА