13143

11.05.2018

Виробник альтернативної енергії відновив свідоцтво платника ПДВ

Податкові питання: Анулювання/відновлення/відмова в реєстрації платників ПДВ Львівська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба (ДФС), Залізнична Об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області (районна ОДПІ)

Суть скарги: 2 березня 2018 року до Ради звернулася львівська компанія, що спеціалізується на виробництві альтернативної енергії. Протягом двох років Скаржник не міг поновити реєстрацію платника ПДВ. 

Районна ОДПІ розірвала договір з підприємством, оскільки начебто не знайшла його за місцем реєстрації. Після відповідного звернення компанії, Львівський адмінсуд вирішив справу на користь Скаржника, скасував рішення податкової та зобов’язав поновити реєстрацію платника ПДВ. Проте, районна ОДПІ не поспішала з відновленням податкового статусу підприємства. Скаржник неодноразово звертався до неї, але його лише перенаправляли до ДФС України. Остання ж також не виконувала рішення суду та не відповідала на звернення підприємства. А тим часом діяльність підприємства була паралізована. Зокрема, компанія не могла отримати податковий кредит.

Вжиті заходи:  Детально вивчивши обставини справи, інспекторка РБО письмово звернулася до ДФС з проханням виконати рішення суду та поновити реєстрацію Скаржника як платника ПДВ.

Результат: Відповідно до звернення Ради, 3 квітня повідомила Раду про відновлення реєстрації Скаржника платником ПДВ. Справу успішно закрито. 

Наступний кейс: ДФС скасувала штраф на суму майже 200 млн. грн. міжнародній тютюновій компанії