13208

07.04.2016

Власність Скаржника незаконно утримувалася митницею

Митні питання: Кримінальні провадження Одеська обл.

Об’єкт скарги: (1) Одеська митниця Державної фіскальної служби України (2) Слідчий Слідчого Управління Служби безпеки України в Одеській області 

Суть скарги: Скаржник оскаржував незаконне утримання своєї власності (вугілля загальною вартістю понад 200 тисяч доларів США) Одеською митницею. Власність утримувалась за клопотанням Служби безпеки України, яка розслідувала справу по фінансуванню тероризму. Скаржник стверджував про численні порушення процедур кримінального законодавства під час утримання вугілля. Одеська митниця та слідчий Служби безпеки також не надали офіційних відповідей на запити Скаржники ухвалити розмитнення вантажу.

Вжиті заходи: РБО звернулась за роз’ясненнями причини утримання власності Скаржника до Одеської митниці. РБО звернула увагу Одеської митниці на численні процесуальні порушення, вчинені як Одеською митницею, так і слідчим Служби безпеки.

Результат: У місячний термін після втручання РБО, вугілля, шо утримувалось, було розмитнено та завантажено на корабель для експорту.

Наступний кейс: Міська рада порушує закон про економічну конкуренцію