10.02.2016

Відшкодовано понад 90 млн. грн. ПДВ підприємцям з Миколаєва та Херсона

Податкові питання: Затримка із поверненням ПДВ Миколаївська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба (ДФС) у Миколаєві та Херсоні

Суть скарги: 26-28 серпня 2015 року РБО отримала скарги від двох підприємств агропромислової групи щодо системного невідшкодування ПДВ органами ДФС.  

Один з підприємств-скаржників із Миколаївської області ще у 2014 році заявив до відшкодування ПДВ у розмірі 27,9 млн грн. Однак станом на липень 2015 року органи ДФС все ще не повернули скаржникові 8,5 млн грн.

Інше підприємство групи компаній, розташоване у Херсонській області, на момент звернення до РБО заявило до відшкодування ПДВ за 2014-2015 роки у розмірі 31,9 млн грн. Із зазначеної суми 19,6 млн грн підлягало автоматичному відшкодуванню, проте Скаржник нічого не отримав.  Крім того, скаржники стверджували, що невідомі особи неодноразово пропонували їм сприяння у відшкодуванні ПДВ у обмін на хабарі. 

Вжиті заходи: Фахівці РБО з’ясували, що висновки на відшкодування ПДВ, подані до Казначейської служби, було відхилено у зв’язку з вичерпанням «бюджетного розпису на відшкодування ПДВ». Після цього інспектор РБО надіслав письмове звернення до Голови ДФС України, де вказав на невідповідність таких дій чинному законодавству, попрохав надати пояснення та відшкодувати ПДВ. Окрім того, наші фахівці опрацювали зазначені скарги під час зустрічі робочої групи РБО та ДФС в рамках підписаного Меморандуму про партнерство та співпрацю.

Результати: Після втручання РБО підприємству-скаржникові з Миколаївської області було виплачено понад 54 млн. грн. із 66,7 млн. грн. заборгованості, накопиченої державою протягом 2014-2015 років. Підприємству з Херсонщини було погашено 37,3 млн грн. заборгованості по відшкодуванню ПДВ за 2014 та 8 місяців 2015 року. 

Наступний кейс: Порушення під час податкових перевірок