16.08.2017

Відновлено право власності на земельні ділянки великого українського автохолдинга

Дії Міністерства юстиції України: Виконавча служба Київ

Об’єкт скарги: Міністерство юстиції України (Мін’юст), Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр)

Суть скарги: У червні 2017 року до Ради звернувся великий український автомобільний холдинг зі скаргою на дії Мін’юсту та Держгеокадастру. Скаржник повідомив, що державний реєстратор  змінив інформацію про власника земельних ділянок, що належать Скаржнику. Згодом держреєстратор усунув помилку в Державному реєстрі прав, але ці зміни автоматично не відобразилися в Державному земельному кадастрі. Скаржник звертався з цією проблемою до Мін’юсту, проте безрезультатно.

Вжиті заходи: 4 липня 2017 року заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак особисто зустрівся з керівництвом Мін’юсту. Експерти Ради з’ясували, що для належної синхронізації між даними Державного реєстру прав та Державного земельного кадастру необхідно внести зміни до регуляторних актів Кабінету Міністрів (КМУ). 

Результат: В результаті зустрічі Мін’юст розробив проект змін до нормативно-правових актів. 12 липня 2017 року КМУ прийняв Постанову № 509 «Про затвердження Порядку доступу державних реєстраторів прав на нерухоме майно та користування відомостями Державного земельного кадастру». Питання Скаржника вдалося вирішити менш ніж за місяць.

 

Наступний кейс: ДФС повернула 2 млн. грн. податку на прибуток перевізнику скрапленого газу