21.12.2015

Відмова у дозволі іноземцю дозволу на працевлаштування

Інші питання Київ

Об’єкт скарги: Київський міський центр зайнятості (КМЦЗ)

Суть скарги: 30 серпня 2015 року РБО отримала скаргу від приватного підприємства про відмову КМЦЗ у видачі дозволу на працевлаштування громадянину Республіки Корея. У жовтні 2014 року Скаржник надав КМЦЗ усі необхідні для отримання дозволу документи, але запит було відхилено через нібито недійсну довідку про несудимість. У квітні 2015 року Скаржник звернувся до Окружного адміністративного суду, який виніс рішення на його користь. КМЦЗ спробував оскаржити рішення в Київському апеляційному адміністративному суді. Але ця інстанція також винесла рішення на користь Скаржника. КМЦЗ все одно не видавав дозвіл на роботу, що перешкоджало операційній діяльності компанії Скаржника.

Вжиті заходи: Після вивчення відповідного законодавства інспектор РБО встановив, що відмова у видачі дозволу на роботу була безпідставною. Київський апеляційний адміністративний суд видав постанову на  користь Скаржника. За цими фактами РБО провела два засідання з головою Державного центру зайнятості, який погодився, що КМЦЗ діяв неналежним чином.

Результати:  Завдяки втручанню РБО Скаржник менш як за 2 місяці з моменту звернення до Ради отримав дозвіл на роботу терміном на 1 рік.

Наступний кейс: Безпідставне відкриття кримінального провадження на обласному рівні