09.05.2022

Вантажівка перетнула польсько-український кордон

До Ради бізнес-омбудсмена звернувся власник невеликої сімейної транспортної компанії з Маріуполя. Сам власник 25 днів разом з родиною провів у підвалі, а чотири з п’яти вантажівок компанії знищили російські війська, увійшовши у місто. Четверта автівка, що у перший день війни знаходилася на території Білорусі – єдине, що залишилося від сімейного бізнесу.     

Покинуту у Білорусі вантажівку вдалося перевезти на територію Польщі. Проте вже на польсько-українському кордоні на пункті пропуску Гребенне-Рава Руська автомобіль застряг на 6 днів. Польські прикордонники не хотіли пропускати вантажівку назад в Україну без печатки о виїзді з України. Зокрема, за це компанії загрожував штраф у 12 тис. злотих (84 тис. грн.!)

Саме тоді звернення від власника компанії надійшло на лінію підтримки РБО. Бізнес-омбудсмен взяв справу під особистий контроль. Об’єднавши зусилля з представниками Посольства України у Варшаві Рада провела перемовини з Міністерствами інфраструктури та митними службами обох країн. В результаті бізнес-омбудсмену вдалося переконати польських митників пропусти вантажівку додому без зайвих бюрократичних процедур. 
 

Наступний кейс: Компанія сплатила за імпорт рідини для авто