12.10.2016

Удосконалено процедуру реєстрації автотранспортних засобів

Запити щодо законопроектів та змін до них Київ

Об’єкт скарги: Міністерство внутрішніх справ України (МВС)

Суть скарги: 7 липня 2015 року Скаржник,  компанія «Порш Фінанс Україна», яка надає послуги фінансового, оперативного лізингу та кредитування автомобілів, звернувся до РБО зі скаргою на неправомірне привласнення третіми особами транспортних засобів, які знаходилися у заставі/лізингу на підставі підробних документів в Державтоінспекціях.

Вжиті заходи:  Після детального розслідування  проблеми Скаржника та обговорення її з «Українським об’єднанням лізингодавців», РБО прийшла до висновку про наявність злочинної схеми, яка активно використовується в різних регіонах країни для неправомірного привласнення авто. За висновками Ради, єдиним дієвим способом запобігання злочинам є внесення відповідних змін до законодавства, що регулює порядок реєстрації автотранспортних засобів. 

Для вирішення питання 8 жовтня 2015 року РБО звернулась до МВС України з рекомендацією внести зміни до законопроекту «Про сервісні послуги та сервісні центри МВС» №2567, прийнятого Верховною Радою України 14 липня 2015 року в першому читанні, і зобов’язати інспекторів ДАЇ перевіряти наявність обтяжень на автомобілях в Державному Реєстрі обтяжень рухомого майна України, перед виконанням реєстраційних дій. Також Рада наполягла на внесенні відповідних змін до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин» № 1388 від 7 вересня 1998 року. Впродовж року Рада послідовно та наполегливо узгоджувала зазначені зміни. 

Результат: В результаті роботи РБО, 5 жовтня 2016 року Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман прийняв рішення  щодо зміни постанови КМУ №1388, якими реєстрацію автотранспортних засобів було удосконалено. Завдяки зазначеним змінам неправомірні дії третіх осіб буде упереджено. Справу було успішно вирішено.

Наступний кейс: Компанія ПП "ПАКІНВЕСТ ГРУП" отримала повернення надлишково сплачених коштів за розмитнення товарів