01.04.2019

Сприяємо захисту економічної конкуренції

Інші державні регулятори: АМКУ Київська обл.

Скарга на: Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ)

Суть скарги: До Ради зі скаргою на дії АМКУ звернувся постачальник обладнання. Антимонопольний комітет затягував розгляд скарги підприємства щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Скаржник брав участь у тендері «Prozorro» на постачання обладнання для «Укрзалізниці». Крім нього заявки на торги подали ще декілька компаній, в документах яких Скаржник помітив деякі невипадкові однаковості. Наприклад, ідентичний опис продукції, однакові тексти гарантійних листів, банківські гарантії, видані в однакові дати. Знайшовся навіть документ, поданий різними учасниками, автором якого була одна й та сама людина. З огляду на такі факти, що свідчили про актиконкурентні узгоджені дії, Скаржник звернувся з заявою до АМКУ. Проте, державний орган не поспішав її розглядати та відкривати справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Вжиті заходи:  Інспектор Ради вивчив документи скарги та підтримав позицію підприємства. Він письмово звернувся до АМКУ та попросив прийняти рішення стосовно звернення компанії – розпочати розгляд справи або відмовити в цьому відповідно до правил розгляду заяв про порушення економічної конкуренції.

Результат: АМКУ дослухався до Ради та розпочав розгляд справи щодо вчинення актиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів. Так, АМКУ провів розслідування та виявив ознаки порушення законодавства, та відповідно розпочав розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Скаржник подякував Раді за допомогу. Справу закрито.
 

Наступний кейс: Держказначейство виплатило агротрейдеру борг на суму 6 млн. грн.