13342

12.05.2016

Справа щодо оскарження результатів аукціону передана до НАБУ

Київ

Об’єкт скарги: Народний депутат Логвинський Г.В. 

Суть скарги: Наприкінці грудня 2015 року французька компанія Marie Brizard Wine & Spirits, один з найбільших дистриб’юторів алкогольних напоїв в Україні, подала скаргу на результати аукціону, на якому майно Скаржника було розпродане на неконкурентній основі. На думку Скаржника, Народний депутат взяв під свій контроль власність Скаржника шляхом проведення фіктивного аукціону. За словами Скаржника, це було зроблено, щоб перешкодити поверненню майна Скаржникові та привласнення його активів.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, РБО встановила, що 16 вересня 2015 року Київський апеляційний господарський суд скасував результати аукціону від 13 листопада 2014 року. Однак, друга сторона подала касаційну апеляцію, і Вищий господарський суд України збирався призначити касаційні слухання по справі. У січні РБО звернулась до Голови Вищого господарського суду, повідомивши, що скарга знаходиться на розгляді РБО та що представники РБО будуть присутні на судовому засіданні в якості незалежних спостерігачів. 

В лютому-березні 2016 року відбулися три судових слухання. Представники РБО брали участь у всіх судових засіданнях з метою забезпечення прозорості та неупередженості розгляду. Результат останнього слухання в кінці березня був дуже позитивним для Скаржника, тому що суд виніс рішення на користь Скаржника і скасував результати аукціону від 13 листопада 2014 року. 

РБО також мала зустріч із Гізо Углавою, Заступником Голови Національного антикорупційного бюро (НАБУ), для обговорення питання та узгодження майбутнього співробітництва по справі. Під час зустрічі було узгоджено, що НАБУ візьму справу у роботу. 

Результат: РБО успішно передала справу на рівень НАБУ, яке має відповідні повноваження для розслідування цієї справи. 3 березня всі матеріали по справі Скаржника були офіційно передані до НАБУ для подальшого розслідування. 

Наступний кейс: Відкликання результатів тендеру