07.09.2020

Рішення суду виконано: збільшено реєстраційний ліміт луганської енергокомпанії на 212 млн. грн.

Невиконання судових рішень щодо призупинення реєстрації податкових накладних Луганська обл

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від енергетичного підприємства з Луганська. Компанія скаржилася на те, що ДПС не виконувала рішення суду, що набрало законної сили. З’ясувалося, що податковий орган автоматично не збільшив реєстраційний ліміт компанії на суму понад 200 млн. грн. відповідно до поданої податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року. ДПС аргументувала це тим, що таке збільшення контролюючими органами здійснювалося одноразово у період до 31 липня 2015 року, в той час як скаржник подав податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2015 року лише у вересні 2016 року. Варто зауважити, що у зв’язку з веденням господарської діяльності на території проведення АТО, скаржник зміг подати декларацію за червень 2015 року лише в серпні 2016 року. Цей факт було підтверджено відповідним сертифікатом Торгово-промислової палати України.
Ще у 2018 році підприємство просило ДПС добровільно виконати рішення суду, однак звернення скаржника контролюючий орган залишив без відповіді. Навіть коли відповідне рішення перейшло у Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції, податкова ухилялася від його виконання. З цього приводу енергетичне підприємство також зверталося і у поліцію, проте податківці не виконували судове рішення у справі скаржника вже протягом двох років. На цьому етапі, розгляд справи розпочала Рада бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспекторка Ради визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДПС забезпечити виконання рішення суду у справі скаржника та збільшити суми податку, на які енергетична компанія має право зареєструвати податкові накладні. В межах Меморандуму про партнерство та співробітництво між Радою бізнес-омбудсмена та ДПС, Рада винесла розгляд скарги на засідання експертної групи за участі керівництва ДПС.

Результат: Дослухавшись до рекомендацій Ради, податковий орган нарешті виконав рішення суду. ДПС збільшила реєстраційний ліміт компанії на суму понад 212 млн. грн.
«Щиро дякуємо за надану Радою бізнес-омбудсмена допомогу і за впевнений і професіональний підхід у вирішенні спірного питання. Висловлюємо сподівання на подальшу співпрацю у вирішенні проблемних питань, що можливо будуть виникати в процесі господарської діяльності товариства у майбутньому», – подякував скаржник. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: «Швидка допомога» постачальнику м’яса: податкову накладну розблоковано