13398

15.01.2021

Рішення суду на півмільйона грн. виконано

Невиконання судових рішень щодо призупинення реєстрації податкових накладних Київ

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС)

Суть скарги: Київське рекламне агентство звернулося за допомогою до Ради бізнес-омбудсмена. Компанія скаржилася, що податковий орган не виконував рішення суду та понад рік не відновлював суму реєстраційного ліміту скаржника в СЕА ПДВ.  Зокрема, скаржник був змушений звернутися до суду, оскільки наприкінці вересня 2017 року з’ясувалось, що податкова неправомірно зменшила суму реєстраційного ліміту підприємства на 519 тис. грн. Рекламне агентство самостійно намагалося спонукати ДПС виконати рішення, проте, на жаль, безрезультатно. Посилаючись на бездіяльність податкового органу, компанія просила Раду розпочати розслідування у справі.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали скарги, інспекторка визнала скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДПС відновити суму реєстраційного ліміту рекламного агентства та повернути кошти на електронний рахунок скаржника в СЕА ПДВ. У своїх неодноразових зверненнях до ДПС інспекторка наголошувала, що судові рішення, які набрали законної сили, є обов’язковими до виконання. Окрім того, справа скаржника обговорювалась в експертній групі за участі керівництва ДПС в межах Меморандуму про партнерство та співробітництво між РБО та ДПС.

Результат: ДПС дослухалася до рекомендацій Ради та збільшила суму реєстраційного ліміту рекламного агентства на суму понад 500 тис. грн. в СЕА ПДВ, на яку скаржник може зареєструвати податкові накладні. Факт виконання рішення підтвердив представник скаржника. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Виконавче провадження зрушило з місця