02.10.2020

Рішення на користь зернотрейдера — ДПС переглянула результати перевірки

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Скарга на: Головне управління ДПС у м. Києві (ГУ ДПС)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від великого зернотрейдера з головним офісом в Женеві (Швейцарія). Підприємство присутнє на українському ринку зернових та олійних культур з 2017 року.
Компанія не погоджувалася з результатами податкової перевірки. Під час інспекції податковий орган встановив, що підприємство несвоєчасно сплатило податок на прибуток. Проблема полягала у тому, що у платіжному дорученні для оплати податку на прибуток, компанія вказала код бюджетної класифікації 11021000 (податок на прибуток приватних підприємств) замість 11020300 (податок на прибуток підприємств, створених за участю іноземних інвесторів). Через місяць на підставі листа компанії ГУ ДПС відкоригувало сплату цих податкових зобов’язань, проте згодом нарахувало компанії штрафні санкції у понад 50 тис. грн. за їх несвоєчасну сплату.  Вважаючи податкове рішення протиправним, підприємство звернулося до Ради бізнес-омбудсмена за підтримкою.

Вжиті заходи: Інспекторка визнала скаргу компанії обґрунтованою. Рада підтримала позицію компанії та рекомендувала Державній податковій службі України (ДПС) забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд справи зернотрейдера. Посилаючись на актуальну судову практику Верховного Суду у відповідній категорії справ, інспекторка дійшла висновку, що контролюючий орган не мав підстав застосувати до компанії штраф, тому що скаржник не ухилився від сплати податків: помилка у визначенні коду бюджетної класифікації не є тотожною невиконанню свого податкового обов’язку.

Результат: ДПС дослухалась до рекомендацій Ради та скасувала спірне рішення. Додаткові донарахування скаржнику скасовано. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Будівельна компанія позбулася статусу ризикового платника податків